Kurumsal

İTİMAT TAVUKÇULUK

1989 yılında 60.000 adet yumurta tavuğu, 15.000 adet yarka yetiştirme kümesleri kurarak faaliyetine başlayan İtimat Tavukçuluk’un faaliyetleri her geçen gün daha da artırmaktadır. Bugün itibariyle son teknoloji ile donatılmış, 60.000 m2 alan üzerinde kurulu 1 milyon 250 bin tavuk kapasiteli İtimat Tavukçuluk tesisinde, tam 1 milyon yumurtlayan tavuk bulunuyor. Bu Türkiye’deki 57 ilin nüfusundan daha fazla bir rakam.

Tesisten her gün 1 milyon yumurta tüketici ile buluşmak üzere yola çıkıyor. Yumurtalar çıkış anından paketlenme anına kadar el değmeden hazırlanıyor.
Tavukçuluk sektörünün her aşamasında büyük tecrübeye sahip olan İtimat Tavukçuluk, tavukların yemlerini kendi bünyesinde bulunan Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisleri ile beraber hazırlıyor. Tesiste bulunan tavukların gübrelerinden her ay 720.000 KW elektrik üretiliyor.

Zamanla, Lele Yumurta ve Lele Tavuk markasını yaratarak, şube ağı oluşturmuştur. Tavukçuluk alanında her detaya önem veren İtimat Tavukçuluk,  yumurta, tavuk, yem ve elektrik (biyogaz) üretimi ile satış ve üretim kapasitesini artırmıştır. Bayilik vermeyen İtimat Tavukçuluk, tüm şubelerini kendi oluşturmaktadır. Ankara’da 14 ilçede 200'den fazla şubesi ile hemen hemen her mahallede bulunmaktadır. Ankara'da şubesi olan ilçeler, Akyurt, Altındağ, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Pursaklar, Sincan ve Yenimahalle’dir. Bunun dışında ihracat da yapan firma yurtdışında ülkemizi temsil etmektedir.  ​

Misyon

Tavukçuluk alanında kaliteli, yenilikçi, sürdürülebilir, tüketici bütçesine uygun, sağlıklı ürünler yaratmak ve  bu ürünleri Türkiye’nin yanı sıra dünyada tüketicilerle buluşturup, tüketici sağlığına ve bütçesine katkı sunmak.  Türkiye’de tavukçuluk sektöründe öncü olmak, tavuk yetişticiliği, yumurta üretimi konusunda lider olmak. Tecrübemizi gelecek nesillere aktarmak ve pazara rakip yaratarak kaliteli ürün yelpazesini artırmak.

Vizyon

Doğru kalite-fiyat oranını sağlayarak, tavukçuluk ürünlerini tüketiciye sunmak. Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak.

1 milyon yumurta

Günlük yumurta üretimi

1 milyon tavuk

Tesisimizde 1 milyon tavuk bulunuyor

720 bin KW

Her ay 720.000 Kilowatt elektrik üretimi